Trendy

Jak wybrać płytki ponadczasowe?

Bądźmy szczerzy- generalny remont kuchni wraz z wymianą płytek ściennych robimy raz na kilkanaście lat. Dobrze jest więc wybrać takie płytki ceramiczne, które po upływie kilku sezonów nie będą passe.

Płytki matowe czy z połyskiem?

Przed kilkoma sezonami najpopularniejsze były płytki matowe. Obecnie można zauważyć rosnące zainteresowanie płytkami z połyskiem. Na naszych ścianach znów zagościły też kafelki. W sprzedaży dominują głównie kafelki szkliwione, z połyskiem. Kolejna sprawa to kolor płytek. Gdy lubimy częste zmiany w aranżacji kuchni czy łazienki postawmy na jasne tło. Najlepiej się sprawdzą białe, szare oraz beżowe płytki. Ta kolorystyka powinna zagościć zwłaszcza w małych łazienkach.

Format płytek

Płytki należy również dopasować pod kątem ich wielkości. Błędnym działaniem jest dopasowywanie małych płytek do małej łazienki. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się płytki wielkoformatowe, optycznie powiększające małą przestrzeń. W niewielkiej łazience sprawdzą się więc płytki rektyfikowane czyli takie, które mają idealnie pasujące do siebie krawędzie. Zastosowanie fugi nie jest konieczne.

Czym się kierować przy wyborze ponadczasowych płytek?

Najczęściej stosuje się płytki prostokątne oraz kwadratowe. W sprzedaży występują również płytki o niestandardowych formach ośmiokąta czy trójkąta. Przy jednokolorowych tonacjach ściennych może to być ciekawe rozwiązanie. Jeśli płytki ceramiczne mają być ponadczasowe postawmy jednak na regularne kształty, formy oraz stonowane kolory. Z ostrożnością podchodźmy też do aktualnie obowiązującej mody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *