Salon

Płytki ceramiczne również w salonie

Jeszcze kilkanaście lat temu wybór podłogi do salonu był dość oczywisty. Królowały wyłącznie drewniane podłogi. Z czasem naturalny parkiet zaczęły wypierać panele doskonale imitujące naturalne drewno. Dzisiaj mamy zdecydowanie większy wybór.

Płytki ceramiczne w salonie?

Ciekawym rozwiązaniem są płytki. Do tej pory znajdowały się one wyłącznie w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia. O tym tradycyjnym zastosowaniu płytek możemy powoli zapominać. Płytki w salonie nadają wnętrzu zupełnie nowy wygląd. Nowocześnie produkowanym płytkom daleko do siermiężnych wzorców z okresu PRL-u. W modzie są głównie wielkoformatowe płytki ceramiczne. Zachwycają ciekawym wzornictwem, bogatą kolorystką oraz jakością wykonania. W ofercie marketów budowlanych nie brak najmodniejszych w tym sezonie płytek w odcieniach szarości, brązu czy bieli.

Płytki ceramiczne w salonie mogą stanowić ciekawy element aranżacji. Są do tego niezwykle praktyczne. Zwłaszcza w pomieszczeniach połączonych z ogrodem. O każdej porze roku możemy nanosić zanieczyszczenia z zewnątrz. Płytki wystarczy przetrzeć mopem by znów lśniły czystością.

Kafelki nie tylko na podłodze w salonie

Płytki ceramiczne oraz kafelki w salonie mogą być zastosowane nie tylko na podłodze. Świetnie będą prezentować się również na ścianie. Warto sięgnąć po bardzo modne w ostatnich sezonach płytki ceramiczne z motywem roślinnym. Płytki ceramiczne w salonie będą pasować zarówno do nowoczesnych aranżacji oraz tych industrialnych. W przypadku bardziej klasycznych aranżacji, zwłaszcza tych rustykalnych postawmy na terakotę w salonie w kolorach ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *