Łazienka

Płytki do małej i dużej łazienki

Sporo problemów może nastręczać wykończenie łazienki. Wybór produktów wykończeniowych do tego pomieszczenia jest olbrzymi. Na co się zdecydować na płytki ceramiczne, kafelki a może drewno?

Przy wykańczaniu tego pomieszczenia warto wziąć pod uwagę jego wielkość. Zupełnie inny sposób wykończymy łazienkę o niewielkich kształtach, a w zupełnie inny sposób łazienkę dużą. Przy tym ostatnim pomieszczeniu możemy sobie pozwolić na zdecydowanie większą dowolność. Gdy marzy nam się zaciszne i spokojne miejsce do relaksu postawmy na kafelki i płytki ceramiczne o jasnej tonacji. Sprawdzą się wszelkiego rodzaju brązy, beże oraz modne szarości.

Zwolennicy klasyki powinni postawić na płytki ceramiczne o białej barwie w kształcie przypominającym kafelki. To nic innego jak płytki ceramiczne wycięte w odpowiednio równe prostokąty. To idealne rozwiązanie do łazienek o niewielkim metrażu. Optycznie to niewielkie pomieszczenie możemy też powiększyć poprzez zastosowanie luster. Nudną ścianę można też przełamać dekorem.

Na zdecydowanie większej powierzchni warto zainwestować w ciekawe zastawienia kolorystyczne. Można zaszaleć z kolorowymi płytkami. Najlepiej jednak wybrać jeden główny motyw przewodni-kwiatowy, orientalny czy morski. Nasza łazienka może być również wykończona w naturalny sposób. Wszystko za sprawą płytek ceramicznych imitujących drewno. Warto postawić na płytki rektyfikowane z idealnie dopasowanymi krawędziami. Łączenia pomiędzy materiałami będą niewidoczne. Jak widać wybór materiałów wykończeniowych do łazienki jest naprawdę spory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *