Trendy

Najlepsze płytki do przedpokoju

Urządzenie funkcjonalnego i ładnego przedpokoju to spore wyzwanie. Pierwsze schody mogą pojawić się przy wyborze podłogi. Od tego zwykle zaczynamy urządzać to pomieszczenie. Przy tak intensywnie użytkowanym pomieszczeniu jakim jest przedpokój podłoga powinna być przede wszystkim wytrzymała.

Dobrze pod tymi względami sprawdzają się tradycyjne płytki ceramiczne. Najlepiej postawić na te o IV i V klasie ścieralności. Zwróćmy również uwagę na twardość płytek. Muszą być one odporne na uderzenia mechaniczne, tak by nie powstały na nich brzydkie rysy. Niewątpliwie zastosowanie płytek ceramicznych w tym miejscu ma wiele zalet. Bez problemu utrzymamy je w czystości. Ładnie się prezentują, łatwo pozbyć się z nich naniesionego śniegu i brudu.

W otwartych pomieszczeniach często to właśnie podłoga wyznacza umowną granicę pomiędzy poszczególnymi strefami. Płytki muszą być więc dopasowane po stylistyki pozostałych pomieszczeń. Możemy swobodnie wybierać pośród płytek o rozmaitych formatach oraz wielu różnych kolorach.

Wybierając płytki ceramiczne i kafelki do przedpokoju weźmy też pod uwagę antypoślizgowość płytek. Najlepiej w tym miejscu sprawdzą się płytki oznaczone R9. Im bardziej wypukła faktura płytek tym ryzyko poślizgnięcia będzie mniejsze. Jeśli masz problem z wyborem płytek możesz kierować się tym co jest najmodniejsze. W ostatnich sezonach były to przede wszystkim płytki heksagonalne. Ich geometryczny kształt doskonale komponować się z nowoczesną stylistyką. Można spokojnie łączyć je z drewniana podłogą.

One thought on “Najlepsze płytki do przedpokoju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *