Łazienka

Jakie kafelki do łazienki?

We wzornictwie mieszkaniowym panuje ogromna moda na geometryczne i abstrakcyjne formy. Świetnie sprawdzają się pod postacią kafelek w naszych kuchniach i łazienkach. Motywy z efektem 3D mogą nawet optycznie powiększać wnętrze.

Kafelki 3D do łazienki

Płytki 3D to przede wszystkim ciekawy efekt wizualny we wnętrzu. W zależności od pory dnia wyglądają zupełnie inaczej. Światło słoneczne nadaje im niezwykłej głębi. Najlepiej kafelki 3D stosować na dużych powierzchniach. Oczywiście można w ten sposób wykończyć całe pomieszczenie. Lepszym wyborem wydaje się jednak umieszczenie ich tylko na fragmencie płaszczyzny. W innym wypadku kafelki 3D mogą przytłoczyć całe wnętrze. Najmodniejsze kafelki posiadają głównie geometryczne wzory.

Jak połączyć ze sobą płytki

Nowatorskim rozwiązaniem może być połączenie płytek o różnych wzorach oraz formatach. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie wiedzą na jaki rodzaj płytek się zdecydować – mozaikę czy płytki wielkoformatowe. Mozaika w tym przypadku może pełnić funkcję dekoru. W ten też sposób możemy zaznaczyć przestrzeń nad umywalką czy ubikacją.

Aranżacje dla tradycjonalistów

Rzecz jasna nie każdemu przypadnie do gustu nowoczesna stylistyka. Przy dostępnym bogactwie wzorów i kolorów płytek ceramicznych urządzimy również tradycyjne łazienki. Polecamy płytki i kafelki utrzymane w beżowo-brązowej tonacji. To ponadczasowa klasyka, która zawsze się sprawdzi. Panie z pewnością będą szaleć za motywami kwiatowymi. Kobiety najlepiej będą się czuć w pastelowych aranżacjach wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *