Kuchnia

Kafelki retro dla klasycznej kuchni

Chcesz mieć ponadczasową kuchnię czy łazienkę? Zainwestuj w klasykę, a idealnym materiałem wykończeniowym na ścianę są kafelki retro.

Ponadczasowa elegancja

Płytki ceramiczne są jednak najczęstszym wyborem. Układamy je zarówno na podłodze jak i ścianach. W stylu retro im mniej znaczy lepiej. Kafelki układamy tylko tam gdzie jest to konieczne, w kuchni nad blatem roboczym. Najlepiej postawić na jasną kolorystykę. W kafelkach retro biel prezentuje się najlepiej. W ten sposób można stworzyć pomieszczenia nawiązujące swoim stylem do kuchni i łazienek modnych w XIX wieku.

Jak układać kafelki retro?

Kafelki retro to nic innego jak kafelki o prostokątnych kształtach. Idealnie nadają się do białej zabudowy kuchni. Nadadzą jej szyku i elegancji. Do wyboru mamy też białe fugi. Wtedy ściana będzie bardziej urozmaicona. Z czarnymi fugami łazienka czy kuchnia może się jednak prezentować w ciekawszy sposób. Podłogę możemy wykończyć z kolei czarno-białymi płytkami.

Kafelki na całą ścianę?

W łazience możemy z kolei postawić na ciekawe połączenia kolorystyczne. Kafelki retro idealnie nadają się zwłaszcza tam gdzie chcemy zabezpieczyć wszystkie ściany przed wilgocią. Tradycyjne płytki ceramiczne mogłyby dać niepożądany efekt.Białe kafelki będą stanowić idealne tło. Do połowy ściany mogą być ułożone w kolorze niebieskim. Ciekawy, stylizowany dekor może oddzielać barwne płytki od tych białych. W sklepach do dyspozycji mamy płytki o ciekawej stylistyce. Z powodzeniem dopasujemy więc najlepiej pasujące płytki i kafelki.

One thought on “Kafelki retro dla klasycznej kuchni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *